WIDOCZNE, AKTYWNE PRZEJŚCIA DLA PIESZYCH

Serdecznie zachęcamy do oddania głosu na projekt nr 46: WIDOCZNE, AKTYWNE PRZEJŚCIA DLA PIESZYCH, w obecnie trwającym głosowaniu w Budżecie Obywatelskim.
Głosować można do 15 września, również w imieniu swoich dzieci (nawet tych maleńkich), pod tym linkiem WIDOCZNE, AKTYWNE PRZEJŚCIA DLA PIESZYCH

Projekt znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w 4 miejscach na Białołęce, w tym na skrzyżowaniu Myśliborskiej i Kasztanowej, przy naszym przedszkolu.
CZYM JEST AKTYWNE PRZEJŚCIE? Aktywne przejście dla pieszych to m.in. system lamp LED-owych zamontowanych przy pasach, ostrzegający kierowców o zbliżaniu się pieszego do pasów. Aktywne przejście dla pieszych składa się z czujników ruchu, punktowych elementów odblaskowych, biało-czerwonych pasów, znaków drogowych z lampami LED i nawierzchni antypoślizgowej. Co istotne, wszystkie te elementy aktywują się tylko w momencie, gdy do przejścia zbliża się pieszy. Dzięki temu kierowca odpowiednio wcześnie otrzymuje sygnał, że w pobliżu coś się dzieje. W ten sposób oznakowane przejście jest lepiej oświetlone, bardziej widoczne i bezpieczne.
Więcej informacji pod tym linkiem

Aktywne przejście