WIDOCZNE, AKTYWNE PRZEJŚCIA DLA PIESZYCH

Serdecznie zachęcamy do oddania głosu na projekt nr 46: WIDOCZNE, AKTYWNE PRZEJŚCIA DLA PIESZYCH, w obecnie trwającym głosowaniu w Budżecie Obywatelskim.
Głosować można do 15 września, również w imieniu swoich dzieci (nawet tych maleńkich), pod tym linkiem WIDOCZNE, AKTYWNE PRZEJŚCIA DLA PIESZYCH

Projekt znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w 4 miejscach na Białołęce, w tym na skrzyżowaniu Myśliborskiej i Kasztanowej, przy naszym przedszkolu.
CZYM JEST AKTYWNE PRZEJŚCIE? Aktywne przejście dla pieszych to m.in. system lamp LED-owych zamontowanych przy pasach, ostrzegający kierowców o zbliżaniu się pieszego do pasów. Aktywne przejście dla pieszych składa się z czujników ruchu, punktowych elementów odblaskowych, biało-czerwonych pasów, znaków drogowych z lampami LED i nawierzchni antypoślizgowej. Co istotne, wszystkie te elementy aktywują się tylko w momencie, gdy do przejścia zbliża się pieszy. Dzięki temu kierowca odpowiednio wcześnie otrzymuje sygnał, że w pobliżu coś się dzieje. W ten sposób oznakowane przejście jest lepiej oświetlone, bardziej widoczne i bezpieczne.
Więcej informacji pod tym linkiem

Aktywne przejście

Pierwszą rzeczą musi być zawsze dobro dziecka.
Ono musi się czuć kochane, ale musi też czuć się bezpiecznie.
Wiedzieć, co może, a czego nie wolno mu robić.

Jan Paweł II

Sekretariat:

Godziny pracy sekretriatu:
Poniedziałek - Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek - dzień wewnętrzny
03-185 Warszawa, Ul. Myśliborska 35.
Telefon: +48 22 300 22 77
e-mail: sekretariat@przedszkole428.pl

Godziny otwarcia przedszkola:

Poniedziałek: 6.45 - 17.15
Wtorek: 6.45 - 17.15
Środa: 6.45 - 17.15
Czwartek: 6.45 - 17.15
Piątek: 6.45 - 17.15

Portal BiP:

śledź nas też w mediach społecznościowych: