Bal karnawałowy

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany od wielu tygodni. Tego dnia, już od rana w przedszkolu można było spotkać kolorowe postacie. Dzieci przebierały się za postacie z ulubionych bajek, wróżki, rycerzy, smoków. Pomysłów nie brakowało. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Spotkanie z policjantem

W styczniu przedszkolaki miały okazję zapoznać się bliżej z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze. 9 stycznia do naszego przedszkola przybyło z wizytą dwóch panów policjantów. Dzieci wysłuchały krótkiej prelekcji dotyczącej zasad bezpieczeństwa oraz miały okazję poznać (przymierzyć) rekwizyty potrzebne w pracy funkcjonariusza policji.

Teatrzyk Wars i Sawa

"Dawno, dawno temu...w puszczy mazowieckiej...
Tak, tak, macie rację, to legenda warszawska opowiadająca o tym, jak powstała nasza stolica Warszawa. Do naszego przedszkola zagościł teatr, który wystawił przedstawienie "Wars i Sawa".

Warsztaty teatralne

"Często sama zabawa w teatr jest większym sukcesem niż sam występ przed publicznością". W naszym przedszkolu dzieci miały okazję wczuć się w rolę aktora podczas warsztatów teatralnych. Jak się okazało, była to niesamowita zabawa i podróż w nieznane. Przedszkolaki ćwiczyły aparat mowy, odgrywały scenki dramowe, uczestniczyły w zabawach muzyczno - teatralnych.

Kwarantanny czas

Był to trudny okres dla nas wszystkich.
Po raz pierwszy przedszkola i inne placówki zostały zamknięte z powodu pandemii.

Świętujemy Międzynarodowy Dzień Matematyki - marzec 2020

Z okazji Międzynarodowego Dnia Matematyki
przygotowano dla dzieci wyjątkowe spotkanie
poświęcone królowej nauk – matematyce.

Planetarium - marzec 2020

To wydarzenie było dla naszych przedszkolaków niezwykłym przeżyciem. Do naszego przedszkola zawitało mobilne planetarium.

Dzień Dinozaura

Skąd się wzięły dinozaury? Dlaczego wyginęły? Czym się żywiły?.

Na te i wiele innych pytań starały się odpowiedzieć panie i dzieci z naszego przedszkola podczas obchodów Dnia Dinozaura.

Teatrzyk pt. „Magia słów”

O tym, jak ważne mogą być wypowiadane przez nas słowa przekonaliśmy się oglądając teatrzyk pt. „Magia słów” w wykonaniu aktorów teatru Horyzont.

„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.
A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję".

Święto Niepodległości

Po raz kolejny mieliśmy okazję uczestniczyć w tak ważnym dniu. Może jeszcze przedszkolaki, ale już wiemy, że jesteśmy Polakami. Byliśmy pod wielkim wrażeniem występu dzieci z grupy Jeżyki!

Warsztaty Małego Einsteina – Bańki

Ojej! Nie mogę w to uwierzyć!
Takie i inne okrzyki słychać było w sali, gdzie dzieci podziwiały pokaz baniek mydlanych.

Przegląd Piosenki Patriotycznej

Po obchodach Święta Niepodległości każda grupa przedszkolna postanowiła zaprezentować się i zaśpiewać piosenkę patriotyczną.
Jest u nas 12 grup i każda zaśpiewała inną piosenkę!

Poznajemy gady

Nie wiedzieliśmy czego się spodziewać! Panie powiedziały, że przyjadą do nas gady, a nie każdy wiedział co to takiego.
Okazało się, że to np. węże, jaszczurki i żółwie.
Ale jak to?

Zabawa andrzejkowa

Listopad się kończy, więc czas na zabawę andrzejkową :o)
Lubimy się bawić, więc chętnie śpiewaliśmy i tańczyliśmy do znanych nam przebojów.
Były też wróżby :o)

Bal Dyniowych Duszków

Dynia, jako królowa jesiennych warzyw, miała swoje święto także w naszym przedszkolu.
W ostatnich dniach października, gdy nadszedł koniec jesiennych zbiorów, wspólnie uczciliśmy jej dzień.

Dokąd odlatują ptaki - spotkanie edukacyjne

W październiku gościł w naszym przedszkolu Wesoły Uniwersytet Dziecięcy, który przybliżył dzieciom tajemnice świata ptaków. Podczas spotkania z ornitologiem dowiedzieliśmy się dlaczego niektóre ptaki odlatują na zimę z Polski i skąd wiedzą, w jakim kierunku mają frunąć.

Lego robotyka - warsztaty

Przedszkolaki – i te duże, i te małe – doskonale odnajdują się w świecie techniki. Nikogo więc nie dziwi, że na wieść o spotkaniu z lego robotami zadowolenie dzieci było wielkie.

Obchody Dnia Drzewa

Międzynarodowy Dzień Drzewa świętowaliśmy w grupach.

Powitanie Jesieni

Także w tym roku przedszkolaki powitały z radością Panią Jesień. Ubrani w jesienne barwy, przy muzyce, śpiewie i wspólnym tańcu, wkroczyliśmy w kolejną porę roku. Wraz z Panią Jesienią, w której rolę wcieliła się Pani Malwina, odgadywaliśmy jesienne zagadki.

W naszym ogrodzie - październikowe nasadzenia krzewów.

Nasz przedszkolny, jesienny ogród z dnia na dzień pięknieje. Pod czujnym okiem Pani Dyrektor przedszkolaki dokonały nasadzeń krzewów. Jednak zanim zabraliśmy się za prace ogrodowe wysłuchaliśmy porad, jak zrobić to należycie, aby zapewnić roślinie zdrowy wzrost. Nasz przedszkolny, jesienny ogród z dnia na dzień pięknieje.

Wielkie sprzątanie świata

Wrzesień jest miesiącem, w którym cała Polska przyłącza się do akcji Sprzątanie świata. W tym roku również nasze przedszkolaki zaopatrzone w rękawice i worki zaangażowały się w tę akcję.

Teatrzyk pt.”Bajka o ekologicznych jeżach”

We wrześniu do naszego przedszkola przyjechał Teatrzyk „Czarodziej” z pierwszym w tym roku przedstawieniem ekologicznym pt. „Bajka o Jeżach”.

Wycieczka całodniowa do Rozalina

23 września 2019 roku wybraliśmy się na całodniową wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Leszczynowe Zacisze”. Po przybyciu na miejsce powitała nas właścicielka gospodarstwa i zapoznała z planem dnia.