Kwarantanny czas

Był to trudny okres dla nas wszystkich.
Po raz pierwszy przedszkola i inne placówki zostały zamknięte z powodu pandemii.

Świętujemy Międzynarodowy Dzień Matematyki - marzec 2020

Z okazji Międzynarodowego Dnia Matematyki
przygotowano dla dzieci wyjątkowe spotkanie
poświęcone królowej nauk – matematyce.

Planetarium - marzec 2020

To wydarzenie było dla naszych przedszkolaków niezwykłym przeżyciem. Do naszego przedszkola zawitało mobilne planetarium.

Teatrzyk pt. „Magia słów”

O tym, jak ważne mogą być wypowiadane przez nas słowa przekonaliśmy się oglądając teatrzyk pt. „Magia słów” w wykonaniu aktorów teatru Horyzont.

 

Dzień Dinozaura

Skąd się wzięły dinozaury? Dlaczego wyginęły? Czym się żywiły?.

Na te i wiele innych pytań starały się odpowiedzieć panie i dzieci z naszego przedszkola podczas obchodów Dnia Dinozaura.

Walentynki

„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.
A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję".

Spotkanie z policjantem

W styczniu przedszkolaki miały okazję zapoznać się bliżej z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze. 9 stycznia do naszego przedszkola przybyło z wizytą dwóch panów policjantów. Dzieci wysłuchały krótkiej prelekcji dotyczącej zasad bezpieczeństwa oraz miały okazję poznać (przymierzyć) rekwizyty potrzebne w pracy funkcjonariusza policji.

Teatrzyk Wars i Sawa

"Dawno, dawno temu...w puszczy mazowieckiej...
Tak, tak, macie rację, to legenda warszawska opowiadająca o tym, jak powstała nasza stolica Warszawa. Do naszego przedszkola zagościł teatr, który wystawił przedstawienie "Wars i Sawa".

"Piżamowy Bal z Misiem"

Tego dnia w Naszym Przedszkolu odbył się „Piżamowy Bal z Misiem”.
Ten dzień był dosyć wyjątkowy, bo mogliśmy bawić się w piżamach! Naszą sale ozdobiliśmy „misiowymi” plakatami, które zostały stworzone przez każdą grupę przedszkolną.

Zabawy mikołajkowe

„Mikołaju, Mikołaju…” - w tym dniu Nasze przedszkolaki gościły wyjątkowego gościa.
Przywitały Go z wielkim uśmiechem, a nawet wykonały wspaniałe laurki.
Oczywiście był to Święty Mikołaj!

„Hej, Kolęda” – koncert

Dnia 10.12.2019r. odbył się koncert z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
Podczas koncertu, dzieci poznały wspaniałe, polskie kolędy, które później wszyscy wspólnie śpiewaliśmy. Z pewnością każdy poczuł magię zbliżających się Świąt. Dodatkowo dzieci poznały budowę, wygląd i dźwięk instrumentu tj. skrzypce.

„Jasełka”

Grudzień to wyjątkowy czas, w którym dzieci dla swoich najbliższych przygotowały występy o tematyce świątecznej lub zimowej.
Każda grupa mogła pochwalić się swoimi talentami aktorskimi, poznanymi w przedszkolu piosenkami i wierszykami przed rodzicami. Po przedstawieniu w każdej grupie odbył się poczęstunek, przy którym można było poczuć świąteczny i magiczny czas.

Powitanie Zimy

„Witaj, Zimo!!!” - z takim hasłem wszystkie przedszkolaki świętowały „Dzień Zimy” na sali gimnastycznej. Wspólnie śpiewaliśmy zimowe piosenki, bawiliśmy się przy muzyce i wirowaliśmy jak śnieżynki :). Poznaliśmy oznaki zimy i cechy charakterystyczne tej pory roku. Wszystkie dzieci z wielkim uśmiechem powitały zimę.

Warsztaty plastyczne

W tym dniu Nasze przedszkolaki mogły zamienić się w Małych Artystów. Dzieci wykonały z serwety i kolorowych zdobień, piękną choinkę. Każde drzewko było wyjątkowe, ponieważ stworzone było z wielką kreatywnością, a przede wszystkim było wykonane samodzielnie.

Warsztaty pt. „Mały Naukowiec”

Chyba marzeniem każdego dziecka jest zostanie w przyszłości naukowcem. Dzisiaj Nasze Przedszkolaki poznały różne tajemnice z świata nauki. Latający stolik i różne czary - mary towarzyszyły Nam podczas szalonej, naukowej zabawy! Zajęcia były bardzo ciekawe i widać było wielkie zainteresowanie dzieci.

Warsztaty taneczne

W tym dniu dzieci uczestniczyły w warsztatach tanecznych.
Dzięki takim zajęciom, przedszkolaki kształtowały poczucie rytmu oraz uczyły się podstawowych kroków tańców dla dzieci. Podczas zajęć panowała wspaniała i miła atmosfera.

Warsztaty teatralne

"Często sama zabawa w teatr jest większym sukcesem niż sam występ przed publicznością". W naszym przedszkolu dzieci miały okazję wczuć się w rolę aktora podczas warsztatów teatralnych. Jak się okazało, była to niesamowita zabawa i podróż w nieznane. Przedszkolaki ćwiczyły aparat mowy, odgrywały scenki dramowe, uczestniczyły w zabawach muzyczno - teatralnych.

Święto Niepodległości

Po raz kolejny mieliśmy okazję uczestniczyć w tak ważnym dniu. Może jeszcze przedszkolaki, ale już wiemy, że jesteśmy Polakami. Byliśmy pod wielkim wrażeniem występu dzieci z grupy Jeżyki!

 

Bal karnawałowy

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany od wielu tygodni. Tego dnia, już od rana w przedszkolu można było spotkać kolorowe postacie. Dzieci przebierały się za postacie z ulubionych bajek, wróżki, rycerzy, smoków. Pomysłów nie brakowało. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Warsztaty Małego Einsteina – Bańki

Ojej! Nie mogę w to uwierzyć!
Takie i inne okrzyki słychać było w sali, gdzie dzieci podziwiały pokaz baniek mydlanych.

 

Przegląd Piosenki Patriotycznej

Po obchodach Święta Niepodległości każda grupa przedszkolna postanowiła zaprezentować się i zaśpiewać piosenkę patriotyczną.
Jest u nas 12 grup i każda zaśpiewała inną piosenkę!

Poznajemy gady

Nie wiedzieliśmy czego się spodziewać! Panie powiedziały, że przyjadą do nas gady, a nie każdy wiedział co to takiego.
Okazało się, że to np. węże, jaszczurki i żółwie.
Ale jak to?

Zabawa andrzejkowa

Listopad się kończy, więc czas na zabawę andrzejkową :o)
Lubimy się bawić, więc chętnie śpiewaliśmy i tańczyliśmy do znanych nam przebojów.
Były też wróżby :o)

Bal Dyniowych Duszków

Dynia, jako królowa jesiennych warzyw, miała swoje święto także w naszym przedszkolu.
W ostatnich dniach października, gdy nadszedł koniec jesiennych zbiorów, wspólnie uczciliśmy jej dzień.

 

Dokąd odlatują ptaki - spotkanie edukacyjne

W październiku gościł w naszym przedszkolu Wesoły Uniwersytet Dziecięcy, który przybliżył dzieciom tajemnice świata ptaków. Podczas spotkania z ornitologiem dowiedzieliśmy się dlaczego niektóre ptaki odlatują na zimę z Polski i skąd wiedzą, w jakim kierunku mają frunąć.

Lego robotyka - warsztaty

Przedszkolaki – i te duże, i te małe – doskonale odnajdują się w świecie techniki. Nikogo więc nie dziwi, że na wieść o spotkaniu z lego robotami zadowolenie dzieci było wielkie.

 

Obchody Dnia Drzewa

Międzynarodowy Dzień Drzewa świętowaliśmy w grupach.

Powitanie Jesieni

Także w tym roku przedszkolaki powitały z radością Panią Jesień. Ubrani w jesienne barwy, przy muzyce, śpiewie i wspólnym tańcu, wkroczyliśmy w kolejną porę roku. Wraz z Panią Jesienią, w której rolę wcieliła się Pani Malwina, odgadywaliśmy jesienne zagadki.

W naszym ogrodzie - październikowe nasadzenia krzewów.

Nasz przedszkolny, jesienny ogród z dnia na dzień pięknieje. Pod czujnym okiem Pani Dyrektor przedszkolaki dokonały nasadzeń krzewów. Jednak zanim zabraliśmy się za prace ogrodowe wysłuchaliśmy porad, jak zrobić to należycie, aby zapewnić roślinie zdrowy wzrost. Nasz przedszkolny, jesienny ogród z dnia na dzień pięknieje.

Wielkie sprzątanie świata

Wrzesień jest miesiącem, w którym cała Polska przyłącza się do akcji Sprzątanie świata. W tym roku również nasze przedszkolaki zaopatrzone w rękawice i worki zaangażowały się w tę akcję.

Teatrzyk pt.”Bajka o ekologicznych jeżach”

We wrześniu do naszego przedszkola przyjechał Teatrzyk „Czarodziej” z pierwszym w tym roku przedstawieniem ekologicznym pt. „Bajka o Jeżach”.

Wycieczka całodniowa do Rozalina

23 września 2019 roku wybraliśmy się na całodniową wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Leszczynowe Zacisze”. Po przybyciu na miejsce powitała nas właścicielka gospodarstwa i zapoznała z planem dnia.

Pierwszą rzeczą musi być zawsze dobro dziecka.
Ono musi się czuć kochane, ale musi też czuć się bezpiecznie.
Wiedzieć, co może, a czego nie wolno mu robić.

Jan Paweł II

Sekretariat:

Godziny pracy sekretriatu:
Poniedziałek - Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek - dzień wewnętrzny
03-185 Warszawa, Ul. Myśliborska 35.
Telefon: +48 22 300 22 77
e-mail: p428@eduwarszawa.pl
e-mail: sekretariat@przedszkole428.pl

Godziny otwarcia przedszkola:

Poniedziałek: 7.00 - 17.00
Wtorek: 7.00 - 17.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 17.00
Piątek: 7.00 - 17.00

Portal BiP:

śledź nas też w mediach społecznościowych: