Zawody sportowe

Ruch to zdrowie, to wie każdy- dlatego po raz kolejny w naszym przedszkolu odbyły się zawody sportowe organizowane przez Pana Marcina.
Wszystkim udzielił się duch rywalizacji, ale oczywiście zabawa i zachowanie fair play były tego dnia najważniejsze!

Warsztaty z alpakami

Kto mógłby się oprzeć słodkim pyszczkom i mięciutkiej wełnie-podpowiemy, NIKT!
Dlatego z ogromną niecierpliwością nasze przedszkolaki czekają na każde spotkanie z uroczymi alpakami: Guciem, Zygusiem, Czesiem, Edziem i Lolkiem.

Powitanie Wiosny

Gdy na dworze robi się cieplej, pąki na drzewach zaczynają się pojawiać a dzień robi się coraz dłuższy, to nasze przedszkolaki doskonale wiedzą co to oznacza- Idzie wiosna!
Z tej okazji w naszym przedszkolu odbyło się Powitanie Wiosny.

Warsztat naukowy

Z pewnością nie każdy z Was miał okazję wbić gwóźdź bananem:) A jednak jest to możliwe i nasze przedszkolaki mogły przekonać się o tym na własnej skórze! Podczas warsztatów naukowych dzieci z wielkim zainteresowaniem obserwowały niezwykłe doświadczenia, w których główną rolę odegrał ciekły azot, ukryty w termosie Dewara, niczym Dżin w lampie Alladyna.

Bal karnawałowy

Karnawałowe szaleństwo 2022 rozpoczęte! Jak co roku, przedszkolaki zaskoczyły nas barwnymi i ciekawymi strojami. W mnogości stylizacji trudno było odgadnąć, kto kryje się pod przebraniem bohaterów ulubionych bajek.

Teatrzyk "Leśna przygoda"

Przedszkolaki zostały zaproszone na kukiełkowe przedstawienie teatralne. Wraz z bohaterami - chłopcem o imieniu Paweł i dziewczynką Justynką - odbyły niezwykłą podróż do lasu.

Koncert „Perkusja i rytm – instrumenty perkusyjne”

Dziś w naszym przedszkolu odbył się koncert muzyczny.
Nie był to jednak taki zwyczajny koncert…

SPOTKANIE LITERACKIE

W lutym nasze przedszkole odwiedziły panie Barbara Szelągowska – autorka książek dla dzieci oraz Monika Jędrychowska – ilustratorka.
Dzieci poznały kolejne etapy procesu powstawania książek.

WARSZTATY ŚWIĄTECZNE

Przygotowania świąteczne idą pełną parą również w naszym przedszkolu. Przedświąteczny czas, to także okazja do tego, by przygotować coś wyjątkowego najbliższym. Dzieci, jak małe elfy, pod czujnym okiem Pani Doroty z wielką uwagą lepiły z gliny dzwoneczki, a następnie precyzyjnie zdobiły błyskotkami.

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

W tym roku spotkanie ze świętym Mikołajem zaskoczyło wszystkich przedszkolaków. Otóż dostojny gość postanowił odwiedzić dzieci w grupach! Ku radości wszystkich, wyczekiwany św. Mikołaj spędził czas z dziećmi, wysłuchał przygotowanych dla niego piosenek, rozejrzał się po salach, uważnie przyjrzał Paniom i na koniec obdarował upominkami przydźwiganymi w wielkim worku.

MIKOŁAJKI NA SPORTOWO

Jak co roku, wszystkie przedszkolaki podjęły mikołajkowe, sportowe wyzwanie. Przygotowane przez pana Marcina konkurencje dostarczyły przedszkolakom dużo radości.
Każda, konkurująca ze sobą grupa entuzjastycznie kibicowała swoim zawodnikom.

Teatrzyk „Zaczarowana Zatoka”

Nasze przedszkolaki miały przyjemność oglądać teatrzyk „Zaczarowana Zatoka”. Tych kilka chwil ze spektaklem jak zwykle dużo nas nauczyło a jednocześnie dało wiele radości.
Mamy nadzieję, że Teatr odwiedzi nas już niedługo z nowym przedstawieniem i nową cenną lekcją.

11 listopada

Jak co roku, świętowaliśmy dzień niezwykle ważny dla każdego Polaka niezależnie od wieku- Dzień Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji przedszkolaki z gr. Wiewiórki przygotowały wraz ze swoimi ciociami, P. Martą i P. Asią akademię poświęconą temu świętu.

Dzień Pluszowego Misia

Pluszowe misie zna każdy, to nieodłączna część dzieciństwa. Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada i jest stosunkowo nowy, bowiem misie swoje święto mają od 2002 roku, kiedy to przypadła setna rocznica powstania tej zabawki.

Dzień Życzliwości

W naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Życzliwości- światowy dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.

Dzień Kredki

„Kolorowe kredki w pudełeczku noszę…”. Nie ma chyba bardziej twórczego święta od Dnia Kredki- przekonaliśmy się o tym osobiście.

 

Warsztaty naukowe

Czym jest powietrze? Do czego jest na potrzebne? Jak możemy je wykorzystać? Tego dowiedzieliśmy się z warsztatów naukowych.
Oprócz nauki mieliśmy też dużo zabawy- to doskonałe połączenie, w którym zawsze chętnie bierzemy udział! ?

Warsztaty „Bezpieczny Przedszkolak”

W naszym przedszkolu odbyło się pierwsze spotkanie w ramach programu „Bezpieczny przedszkolak”.
Podczas warsztatów dzieci obejrzały baśń o Królewnie Śnieżce i zobaczyły, że czasem pod przebraniem sympatycznego nieznajomego może na nich czyhać niebezpieczeństwo.

Teatrzyk „Złota Kaczka”

Dawno, dawno temu w lochach Zamku Ostrogskich żyła królewna zaklęta w złotą kaczkę.
Mówiono, że tego, kto zdoła ją odnaleźć, może uczynić bogatym…

Konkurs recytatorski

15 października w naszym przedszkolu odbył się pierwszy etap konkursu recytatorskiego. Wszystkie dzieci z dużym zaangażowaniem recytowały przygotowane wiersze.
Każdy uczestnik został doceniony gromkimi brawami przez swych kolegów i koleżanki, którzy kibicowali im z widowni.

Dzień Przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka – który świętowaliśmy 20 września – tym razem spędziliśmy w towarzystwie dwóch uroczych, nieco wyrośniętych dziewczynek: Zuzi (p. Ewy) i Józi (p. Marty).

 

Dzień Jesieni

Coraz krótsze i chłodniejsze wrześniowe dni zwiastowały nadejście jesieni.
I choć w naszych sercach pozostały jeszcze wakacyjne wspomnienia, przyszedł czas na pożegnanie lata i powitanie dostojnej, Jesiennej Pani.

Pierwszą rzeczą musi być zawsze dobro dziecka.
Ono musi się czuć kochane, ale musi też czuć się bezpiecznie.
Wiedzieć, co może, a czego nie wolno mu robić.

Jan Paweł II

Sekretariat:

Godziny pracy sekretriatu:
Poniedziałek - Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek - dzień wewnętrzny
03-185 Warszawa, Ul. Myśliborska 35.
Telefon: +48 22 300 22 77
e-mail: p428@eduwarszawa.pl
e-mail: sekretariat@przedszkole428.pl

Godziny otwarcia przedszkola:

Poniedziałek: 7.00 - 17.00
Wtorek: 7.00 - 17.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 17.00
Piątek: 7.00 - 17.00

Portal BiP:

śledź nas też w mediach społecznościowych: