Przedstawienia na Zakończenie Roku

Świętowanie zakończenia roku w przedszkolu było okazją do wspaniałych przedstawień. Każda grupa dzieci przygotowała wyjątkowy spektakl pełen muzyki, tańca i gry na instrumentach. Scenografia i kostiumy dodały uroku występom, wprowadzając widzów w baśniowy świat. Zerówki tradycyjnie zatańczyły poloneza, prezentując się w eleganckich strojach.

Warsztaty Taneczne

Warsztaty taneczne w przedszkolu to dzień pełen ruchu i radości. Dzieci, pod okiem instruktora, uczyły się różnych stylów tańca. Tańce w kole, grupowe, samodzielne i w parach dostarczyły mnóstwo zabawy. Największymi hitami były taniec kowbojski i zumba, które porwały do tańca wszystkie dzieci.

Teatr Rodzicielski

Teatr Rodzicielski to wyjątkowa inicjatywa, w której rodzice przygotowali przedstawienie dla dzieci pod tytułem "Nie ma tego złego". Po kilku próbach rodzice zaprezentowali swoje talenty aktorskie, wcielając się w postacie z różnych baśni. Na scenie pojawiły się m.in. Czarownica, Zła Królowa, Wilk, Smok Wawelski, Król oraz Królewna Śnieżka.

Muzyczne Powitanie Lata

Muzyczne Powitanie Lata to wyjątkowy dzień w przedszkolu, który wprowadził wszystkich w wakacyjny nastrój. Zabawa dyskotekowa z DJ-em Bobasem była prawdziwym hitem. Przedszkolaki tańczyły do najnowszych przebojów, które uwielbiają. Kolorowy tęczowy tunel dostarczył mnóstwo radości i śmiechu.

Dzień Muzyki

Dzień Muzyki w przedszkolu był pełen emocji i radości. Każda grupa dzieci przygotowała piosenkę lub taniec, które wcześniej były częścią końcoworocznych przedstawień. Przedszkolaki przebrały się w odpowiednie kostiumy, które dodały magii ich występom. Na scenie pojawiły się postacie z ulubionych bajek oraz małe gwiazdy popu i rocka.

Teatrzyk dla dzieci „Bezpieczne wakacje”

W maju odbył się również teatrzyk, tym razem o przesłaniu „Bezpieczne wakacje”. Przedstawienie miało na celu przypomnienie dzieciom zasad bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas letniego wypoczynku.

Piknik Rodzinny „Mamo! Tato! Pobawmy się razem!”

24 maja zorganizowaliśmy wspaniały piknik rodzinny pod hasłem „Mamo! Tato! Pobawmy się razem!”.
Było to wyjątkowe wydarzenie pełne atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.
Na terenie przedszkola stanęły dmuchańce, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem dzieciaków.

Teatrzyk dla dzieci „Przygoda z elektroniką”

22 maja w naszym przedszkolu odbył się teatrzyk pt. „Przygoda z elektroniką”, który poruszał tematykę ograniczenia czasu spędzanego przed ekranami. Głównym bohaterem był chłopiec uzależniony od elektroniki, który pewnego dnia wybrał się do lasu. Tam, pozbawiony dostępu do Internetu i możliwości naładowania swojego sprzętu, początkowo czuł się zagubiony.

Bezpieczny przedszkolak – warsztat z policjantem

6 maja starsze grupy 5- i 6-latków miały okazję uczestniczyć w spotkaniu z policjantem, który przeprowadził warsztat na temat nierozmawiania z nieznajomymi.
Policjant w przystępny sposób wyjaśnił dzieciom, dlaczego nie należy ufać obcym osobom i jak reagować w sytuacjach, gdy ktoś nieznajomy próbuje nawiązać z nimi kontakt.

 

III Międzyprzedszkolny Festiwal Piosenki Przedszkolnej

W naszym przedszkolu odbył sie po raz kolejny Festiwal Piosenki Przedszkolnej Brały w nim udział dzieci z białołęckich przedszkoli.
Jury miało bardzo trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzcę.

Warsztaty pszczelarskie

Wraz z nadejściem wiosny odbyły sie w przedszkolu kreatywne warsztaty pszczelarskie. Zajęcia te miały na celu zapoznanie dzieci z życiem pszczół i ich ogromną rolą, jaką pełnią w środowisku naturalnym. Podczas warsztatów przedszkolaki poznały pracę pszczelarza, budowę ula, etapy powstawania miodu.

Teatrzyk "Leniwy kiciuś”

W kwietniu zagościł na sali gimnastycznej teatrzyk z przedstawieniem pt. „Leniwy Kiciuś”. Bajka, w której wystąpił leniwy kotek, pracowita pszczoła oraz czarodziej, miała za zadanie uczyć dzieci mówić prawdę oraz pokazała jakie skutki może przynieść kłamstwo.

Warsztaty z alpakami

Nasze przedszkole po raz kolejny odwiedził Gucio i Zyguś - dwie alpaki.
Było dużo uśmiechu i radości. Alpaki są łagodne i łatwe do opanowania, co sprawia, że dzieci czują się bezpiecznie i swobodnie w ich towarzystwie.

Teatr nauczyciele dzieciom „Świat bez wody”

Cieszymy się, że mogliśmy być świadkami wyjątkowego wydarzenia, które miało miejsce niedawno w naszym przedszkolu - Teatr Nauczycielski! Nasze niesamowity zespół nauczycieli przygotował dla dzieci niezapomniane przedstawienie o tytule "Świat bez wody".

Festiwal Piosenki Przedszkolnej – etap wewnątrz przedszkolny

Mamy ogromną przyjemność podzielić się z Państwem wynikami naszego wewnętrznego festiwalu piosenki przedszkolnej! Aż 17 utalentowanych solistów w wieku 5-6 lat zaprezentowało swoje umiejętności na scenie, wykonując repertuar muzyki dziecięcej.

Koncert muzyczny

Jesteśmy podekscytowani, że mogliśmy gościć w naszym przedszkolu niezwykłe wydarzenie - koncert muzyczny dla dzieci! W trakcie koncertu dzieci miały okazję poznać dźwięki różnych instrumentów, między innymi takich jak skrzypce i banjo.

Mobilne planetarium

Wspaniałe wydarzenie, które miało niedawno miejsce w naszym przedszkolu - mobilne planetarium! Dzieci miały niepowtarzalną okazję wyruszyć w kosmiczną podróż bez wychodzenia z naszego przedszkola. Dzięki tej interaktywnej atrakcji mogły poznać tajemnice Wszechświata, odkrywać gwiazdy, planety i inne fascynujące obiekty nieba.

Powitanie wiosny

Mamy radość podzielić się z Państwem wspaniałym wydarzeniem, które miało miejsce niedawno w naszym przedszkolu - Powitanie Wiosny!

Teatrzyk dla dzieci magiczne słowa „Proszę, dziękuję, przepraszam”

W marcu odbyło się wspaniałe wydarzenie w naszym przedszkolu - przyjechał do nas teatrzyk dla dzieci! W trakcie przedstawienia dzieci mogły obejrzeć niezwykłą historię, w której wystąpili m.in. król, książę i uroczy królik.

Warsztaty przyrodnicze

W naszym przedszkolu odbyły się wyjątkowe warsztaty przyrodnicze, podczas których dzieci miały okazję poznać bliżej kurczaczki różnych ras kur oraz urocze gąski! Warsztaty prowadzone były przez doświadczonych edukatorów, którzy w przystępny i ciekawy sposób przekazywali dzieciom wiedzę o przyrodzie.

Noworoczne zawody sportowe

Organizacja Noworocznych Zawodów Sportowych jest w naszym przedszkolu tradycją. Biorą w nich udział wszystkie grupy przedszkolne. Zawody miały formułę współzawodnictwa drużyn. Dzieci ćwiczyły sprawność ogólną, koordynację kończyn dolnych i górnych, koncentrację, celność, szybkość, dokładność, koordynację wzrokowo – ruchową, a także uczyły się zdrowej rywalizacji, przestrzegania zasad fair – play oraz radzenia sobie z porażkami.

Teatrzyk "Sekret wielki lalki Amelki”

16 stycznia zawitał do przedszkola w teatrzyk. Przedstawienie teatralne pt.: „Sekret wielki lalki Amelki” to opowieść o magii, tolerancji i dziecięcych marzeniach. Dzieci uważnie obejrzały spektakl, przyglądając się barwnym postaciom i rekwizytom.

Warsztaty taneczne

W styczniu odbyły się w Przedszkolu warsztaty taneczne. Zajęcia te pozwalają dzieciom zaspokoić naturalną potrzebę ruchu, dają satysfakcję i poczucie spełnienia, sprzyjają podnoszeniu sprawności fizycznej, rozwijają słuch muzyczny, kształtują estetykę i harmonię ruchów oraz poczucie rytmu. Taniec stwarza dzieciom możliwość odprężenia.

Bal karnawałowy

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to niezwykłe wydarzenie, wyczekiwane przez wiele tygodni.
Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

 

Spotkanie świąteczne

Tuż przed świętami, w klimatycznej atmosferze przedszkolnej sali gimnastycznej odbyło się wyjątkowe spotkanie świąteczne dla dzieci. Panie prowadzące zaskoczyły maluchy, zamieniając się w urocze śnieżynki, które rozsiewały radość i śmiech wśród najmłodszych.

Mikołajkowe zawody sportowe

W przedszkolnej atmosferze świątecznej euforii odbyły się Mikołajkowe Zawody Sportowe, które wprawiły dzieci w radosny nastrój. Maluchy przyszły do przedszkola ubrane w świąteczne akcesoria, dodając kolorów i uroku całemu wydarzeniu. Rozegrano emocjonujące zawody sportowe, gdzie dzieci, między grupami, rywalizowały ze sobą.

Spotkanie z Mikołajem

W przedszkolnej sali rozbrzmiewały radosne okrzyki i wołania, gdy dzieci z wielkim podekscytowaniem oczekiwały Mikołaja w dniu 6 grudnia. Mikołaj, ubrany w tradycyjny czerwony strój ze złotymi zdobieniami, nie tylko przyniósł upominki, ale także przygotował niezapomniane atrakcje.

Przedstawienia świąteczne

W przedszkolnej atmosferze pełnej magii i radości odbyły się urocze przedstawienia świąteczne dla rodziców, obejmujące wszystkie grupy wiekowe - od 3-letnich maluchów po 6-latków. Sala gimnastyczna wypełniła się dźwiękiem śmiechu, skrzypienia sukienek, i szmerem dziecięcych głosów, gdy maluchy wcielały się w role bohaterów zimowych opowieści.

Teatrzyk zimowy

W magicznym świecie przedszkolnej sali, dzieci obejrzały przedstawienie o przygodach niezwykłej żyrafki o krótkiej szyi. Żyrafka, zafascynowana opowieściami o zimie, postanowiła wyruszyć w poszukiwania magicznego płatka śniegu, który nigdy nie dotarł do jej słonecznego kraju.

Teatrzyk ,,Jesienny liść"

Dzieci uwielbiają teatrzyki, którymi za każdym razem są tak zafascynowane, jakby widziały jakiś cudowny świat. Dzieci reagowały bardzo żywiołowo na pojawiające się instrumenty i postacie. Mali widzowie czynnie uczestniczyli w przedstawieniu, śpiewali razem z aktorami, dotykali rekwizytów.

Pasowanie na przedszkolaka.

W październiku odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość "Pasowania na przedszkolaka" dzieci z grup Żuczki i Mróweczki. Mali artyści zaprezentowali przygotowane z dużą starannością wiersze, piosenki oraz tańce. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania.

Koncert Muzyczny "Muzyka francuska"

Z początkiem października dzieci z wszystkich grup uczestniczyły w koncercie muzycznym.Tym razem spotkanie było związane z kulturą Francji. Muzycy przybliżyli dzieciom twórczość ludową Francji i słynne budowle. Podczas koncertu dzieci mogły same uczestniczyć w tańcu, aktywnie uczyć się kroków oraz zagrać na akordeonie.

Warsztaty przyrodnicze ze zwierzętami

Przedszkolaki wzięły udział w "Warsztatach Przyrodniczych". Miały okazję spotkać się z małymi zwierzętami: świnką i kozami. Dzieci dowiedziały się, jakie są różnice między tymi zwierzętami, jak się nimi opiekować oraz jakie produkty pochodzące od nich są przydatne w codziennym życiu.

Powitanie jesieni

Jak co roku zawitała do nas nowa pora roku. Przyszła niepostrzeżenie i powitała nas słońcem oraz kolorowymi liśćmi. Każda z przedszkolnych grup ubrała się w jesienne kolory, by pięknie przywitać gościa. Celem zabaw związanych z tematyką było utrwalenie wiadomości o jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa.

Sprzątamy świat

Wspólnie z nauczycielami i opiekunami dzieci wzięły worki i rękawice, by oczyścić przedszkolny ogród i okoliczne tereny z wszelkiego rodzaju śmieci. Dzieci były pełne entuzjazmu i zaangażowania, zbierając śmieci i odpadki, które znalazły na swojej drodze.

Pierwszą rzeczą musi być zawsze dobro dziecka.
Ono musi się czuć kochane, ale musi też czuć się bezpiecznie.
Wiedzieć, co może, a czego nie wolno mu robić.

Jan Paweł II

Sekretariat:

Godziny pracy sekretriatu:
Poniedziałek - Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek - dzień wewnętrzny
03-185 Warszawa, Ul. Myśliborska 35.
Telefon: +48 22 300 22 77
e-mail: p428@eduwarszawa.pl
e-mail: sekretariat@przedszkole428.pl

Godziny otwarcia przedszkola:

Poniedziałek: 7.00 - 17.00
Wtorek: 7.00 - 17.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 17.00
Piątek: 7.00 - 17.00

Portal BiP:

śledź nas też w mediach społecznościowych: